MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Středa 27. května 2020

VSPT Beskyd ze Zubří oslaví 60 let své existence

Tisková zpráva
Valašský soubor písní a tanců Beskyd ze Zubří oslaví 21. října 2005 slavnostním Galavečerem 60 let své existence.

Valašský soubor písní a tanců Beskyd v letošním roce oslaví již 60 let své existence. Celoroční oslavy budou završeny v pátek 21. října 2005 v Klubu Zubří. Na tento termín si připravil soubor velký GALAVEČER, v rámci kterého se veřejnosti představí všechny aktivní složky Beskydu i bývalí členové souboru včetně zpěváků, tanečníků i vypravěčů.

plakát

Tento program mohou diváci vidět v tento den hned dvakrát, a to od 16 hodin v rámci veřejné generální zkoušky (vstupné: 40 Kč) a hlavního večerního pořadu od 19 hodin (vstupné: 60 Kč).

Předprodej vstupenek na akci probíhá od 10. října v kanceláři Klubu Zubří každý všední den od 12 do 16 hodin. Rezervace vstupenek: 571 659 447, 602 483 785, moravcova@mesto-zubri.cz.

Valašský soubor písní a tanců BESKYD

Již od roku 1945 reprezentuje svůj valašský region a je typickým vesnickým valašským souborem. Svůj repertoár čerpá z oblasti Zuberska a Rožnovska, z kraje dříve chudého, ale bohatého krásou své krajiny v moravských Beskydech. Členové souboru mají ve svém programu dvacetiminutové ukázky i celovečerní koncertní nebo zábavná vystoupení. Tvoří je valašské tance, převážně řemeslnické, lidové písně, scénky a lidová vyprávění. Neoddělitelnou součástí souboru jsou samozřejmě cimbálové muziky, které vám dávají nahlédnout do té krásné a nepřeberné pokladnice lidových písní, při kterých můžete zapomenout na své všední starosti.
Lidový odkaz svých předků rozdává Beskyd nejen v rámci svého regionu a české republiky, ale i v zahraničí: Bulharsku, Francii, Holandsku, Itálii, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku, Slovensku nebo Turecku. O tom, že soubor je udržovatelem tradic a zvyků svého kraje, svědčí pravidelné chození po velikonoční pomlázce, po mikulášské nadílce, po vánoční koledě, pořádání večerů u cimbálu a v neposlední řadě pořádání tradičního valašského bálu a kácení máje. Dávat lidem radost a úsměv, rozvíjet tradice svého kraje, oslavovat krásu života tancem, písní i muzikou - to je především poslání valašského souboru písní a tanců "BESKYD".

Kontakty:
Klub Zubří, Lenka Moravcová, Tel: 571 659 447, 602 483 785, moravcova@mesto-zubri.cz
VSPT Beskyd: Josef Gajdoš: 608 411 588. Také mail: vspt.beskyd@post.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 08.10.2005 v 01:17 hodin