MFSF JÁNOŠÍKŮV DUKÁT

Čtvrtek 9. července 2020

Metlářský jarmark a Kácení máje v Zubří

V Zubří se v sobotu 20. května konal Metlářský jarmark, spojený s tradičním Kácením máje a nesoutěžní přehlídkou dětských folklórních souborů.
kácení máje, Zubří

V Zubří se v sobotu 20. května konal Metlářský jarmar, spojený s tradičním Kácením máje a nesoutěžní přehlídkou dětských folklórních souborů. Organizátorem Kácení máje a přehlídky byl Valašský soubor písní a tanců BESKYD ze Zubří.
Na přehlídce předvedlo své umění celkem 8 dětských souborů a za hostitele navíc Malý Beskyd a přípravka Beskydu. Postupně vystoupily se svými pásmy tyto soubory:
Ovečky z Valašského Meziříčí, Valašenka z Vidče, Soláněk z Hutiska-Solance, Malůšata z Liptálu, Malý Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm, Dřeváček z Otrokovic, Podskaláček z Rožnova pod Radhoštěm a Ostravička z Frýdku-Místku.

Přehlídka dětských souborů v Zubří 2006
Přehlídka dětských souborů v Zubří 2006
DFS
DFS
DFS

Pro diváky, rodiče, děti i hosty města Zubří z partnerského Palárikova se tak naskytla dvouhodinová podívaná na tance, hry a zpěvy od těch nejmenších dětí až po starší.
Soubor BESKYD velmi děkuje všem zúčastněným a těší se na další společná setkání, ať už v Zubří nebo na jiných folklórních akcích.

Za soubor Beskyd Zubří, Vítězslav Stano

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 26.05.2006 v 23:41 hodin